ubrania na szydełku

Chusta Favola

Chusta Favola

Wzór na chustę Favolę stworzyła i doskonale rozpisała Dagmara z bloga Skład rękodzieła – pracownia Dagmary. Jest to piękny wzór, jeden z moich ulubionych, delikatny, symetryczny, skromny, ale właśnie dzięki tej skromności, swojej pozornej prostocie – niezwykle uroczy. Jego ozdobą jest dekoracyjny, rzucający się w oczy brzeg, który za radą autorki wzoru, warto zrobić kontrastowym kolorem, aby tym bardziej zwracał na siebie uwagę. Rząd popcornów obrobionych łukami łańcuszków, przypomina korale, którymi obszyty jest brzeg.

To już druga Favola w moim dorobku. Pierwszą, w kolorach różu i szarości, cały czas noszę – wszak mamy teraz chłodne dni – i zobaczyła mnie w niej koleżanka, która później oczu od chusty już nie mogła oderwać. I tak zostałam poproszona o zrobienie Favoli w brązach i beżach.

szydełkowa chusta

Z wyborem włóczki nie miałam kłopotów. Na wysokości zadania stanęły Kokonki, które oferują niezwykle szeroką gamę kolorowych włóczek. Tych w brązach również było kilka i pozostało mi jedynie zdecydować się na jeden z nich. Kłębuszek przyszedł szybciutko wraz z dodatkowym małym motkiem z najjaśniejszym kolorem z motka właściwego, specjalnie na popcornowe wykończenie.

Pozostał mi tylko wyścig z czasem, bo chusta miała być prezentem gwiazdkowym. Favolę szydełkuje się niezwykle przyjemnie. Ponieważ to moje drugie spotkanie z tym wzorem, właściwie od początku nie musiałam zaglądać do schematu, wszystko miałam już w pamięci. Szydełko 3mm. Niteczka sama śmigała.

Chusta Favola

Ostatecznie chusta ma 155 cm bok dłuższy i po 110 cm boki krótsze. Jest mięciutka, leciutka i cudownie otulająca szyję. Koleżanka zadowolona, bo wczoraj udało mi się chustę skończyć, a dzisiaj zaniosłam ją już w prezencie. Mam nadzieję, że będzie dobrze służyć 🙂

Dagmarze bardzo dziękuję za piękny wzór perfekcyjnie rozpisany, a kokonkom za błyskawiczną wysyłkę cudnych kłębuszków!