Bieżniki na szydełku

Szydełkowy bieżnik z elementów

Szydełkowy bieżnik z elementów

Witajcie kochani!

serwet i bieżników zawsze sprawiało mi ogromną przyjemność. Wiem, że nie wszyscy lubią w tym stylu ozdabiać swój dom, na szczęście moda na styl retro powraca. Szydełkowy na ławie czy koronkowa serweta na stole nikogo nie razi, wręcz przeciwnie, zazwyczaj zachwyca. Dzisiaj opowiem Wam o moim ostatnim projekcie – bieżniku z szydełkowych, okrągłych elementów.

SZYDEŁKOWY BIEŻNIK – WZÓR

Przyznam Wam się, że bieżniki popełniłam według tego wzoru dwa. Pierwszy zrobiłam z 5 rozetek i trafił on na komodę w przedpokoju. Drugi, z 3 rozetek, wydziergałam na potrzeby filmu. Ten krótki też już znalazł swoje miejsce.

Generalnie, wzór opiera się na dwóch rodzajach okrągłych elementów: rozetkach wewnętrznych w których mamy 8 płatków kwiatka i zewnętrznych, tych zamykających naszą serwetę z dwóch stron z 7 płatkami. Wszystkie elementy łączymy ze sobą w ostatnim okrążeniu jeden za drugim, a następnie obrabiamy całość trzema dekoracyjnymi okrążeniami. Bieżnik wydłużamy do odpowiadającej nam długości dodając rozetki wewnętrzne.

Szydełkowy bieżnik z elementów

SZYDEŁKOWANIE –

Do wykonania bieżnika nie jest nam potrzebne wiele. Warto się jednak zaopatrzyć w kilka rzeczy:

  • kordonek – dobry, mocny i gładki. W wybranym przez nas kolorze. Ja korzystałam z mojego ulubionego Maxi w kolorze starego złota.
  • szydełko – jego rozmiar powinien być dostosowany do grubości kordonka. Ja dziergam dosyć ciasno, dlatego do Maxi zawsze biorę szydełko o rozmiarze 1,25mm.
  • nożyczki – ostre!
  • ew. miska/stojak/koszyk na włóczkę – aby podczas szydełkowania kłębek nie uciekał nam po całym mieszkaniu.

Szydełkowy bieżnik z elementów

JAK ZROBIĆ SZYDEŁKOWY BIEŻNIK?

Jeżeli spodoba Wam się bieżnik, który widzicie na zdjęciach i mielibyście ochotę go zrobić, zapraszam na mój kanał na YouTube. Znajdziecie tam dwie części filmu w których dokładnie pokazuję i opisuję każde okrążenie w poszczególnych elementach. Nic prostszego, tylko znaleźć chwilę wolnego czasu i możemy razem szydełkować!!!

Gdybyście zaś szukali inspiracji na bieżnik, ale ten wzór by Wam nie odpowiadał, zerknijcie na ZIELONY BIEŻNIK, który zrobiłam jakiś czas temu. Jest prosty, delikatny i wiem, że cieszy się wśród Was dużą popularnością.

Pozdrawiam Was bardzo mocno i do usłyszenia już niebawem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *