Motywy szydełkowe

Projekt: 100 lat Polsko! na szydełku

Cześć kochani! Chciałabym Wam dzisiaj opowiedzieć parę słów o projekcie, do którego ostatnio dołączyłam i bardzo Was zaprosić do wzięcia w nim udziału, bo zapowiada się na prawdę mega atrakcyjnie. Wyobraźcie sobie, że grupa bardzo uzdolnionych twórców wzorów szydełkowych zaprojektowała 24 schematy kwadratów z których finalnie ma powstać przepiękny koc. Inspiracją do tego projektu był fiński koc upamiętniający stulecie niepodległości.

Wzór każdego kwadratowego elementu jest związany z polskim folklorem, legendami i przyrodą. Opis wykonania kolejnego kwadratu będzie publikowany w każdą sobotę, a więc na wykonanie elementu jest cały tydzień. Zanim podam Wam adres grupy, gdzie ta cała akcja ma miejsce, dodam, że autorzy motywów pomagają w razie jakichkolwiek pytań, cierpliwie tłumaczą i doradzają. Na razie opublikowany został opis pierwszego elementu, który widzicie na powyższym zdjęciu. Wydziergałam go dzisiaj włóczką Himalaya Ewveryday Babe szydełkiem 2,5 mm. Bok kwadratu u mnie to 19 cm.

Kwadrat ten nosi nazwę „Powitanie wiosny” i gdy bliżej się mu przyjrzycie, zauważycie w nim kwiaty i motyle 🙂 Jest lekko trójwymiarowy, wypukły i mi osobiście przypomina nieco wzory Patrycji Kristoffersen.

Jeżeli zdecydujecie się przyłączyć do projektu, zapraszam do grupy na Facebooku o nazwie:

100 lat Polsko! na szydełku

Mam wielką nadzieję, że się tam spotkamy, bo w grupie zawsze szydełkuje się przyjemniej 🙂