Podkładki pod kubki · Poradniki Wideo

Wiosenne, szydełkowe podkładki

Cześć kochani! Czy Wam też tak strasznie brakuje już wiosny, jak mi?? Słońca, ciepłych promieni, śpiewu ptaków, zieleni młodych listków … buuu. Zamiast tego dzisiaj rano w Gnieźnie było -12 stopni Celsjusza na termometrze. Trzeba to jakoś przetrzymać. Jednak ta tęsknota za wiosną ma wpływ też na to, co dziergam 🙂 I tak powstały najnowsze podkładki pod kubki – rozłożone na stole przypominają prawdziwą łąkę :)))

Podkładki mają kształt kwiatów i każda robiona jest dwoma kolorami włóczki. Wydaje mi się, że najlepiej wychodzi, gdy środeczek jest żółty. Średnica podkładki w jej najszerszym miejscu to 12 – 13 cm. Dziergałam akrylową włóczką Dora. Możecie ją zakupić TUTAJ. To było moje pierwsze spotkanie z tą włóczką i uznaję je za bardzo udane. Włóczka przyjemna w robocie, nie skręca się, nie plącze, nie haczy … jedynie niektóre kolory przy dzierganiu lekko skrzypią :))

Wielką zaletą Dory są kolory w jakich jest dostępna – piękne, soczyste, intensywne. Wymarzone do moich kwiecistych podkładek pod kubki. Jedną podkładkę dziergam około pół godziny. Na początku trzeba pilnować wzoru i uważać, aby się nie pomylić, ale przy trzeciej, lub czwartej podkładce wszystko już zna się na pamięć i spokojnie można zerkać w tv na film, a ręce same pracują. Ja tych podstawek wydziergam trochę, bo wymyśliłam sobie, że dwa komplety dostaną bliskie mi osoby w prezencie. Za komplet uznaję 6 sztuk, więc trochę tego będzie, ale już się cieszę, bo dzierganie tych podstawek to prawdziwa frajda 🙂

No i te kolory cieszą oczy! Teraz, jak nigdy, potrzebuję otaczać się barwami. Za oknem śnieg, wiatr, mróz, a u mnie w pokoju lato pełne kwiatów :)))

Kochani, zapraszam Was jeszcze serdecznie do Pasmanterii Joanna – jeśli jeszcze nie znacie tego miejsca, to koniecznie je odwiedźcie. Duży wybór fajnych włóczek i kordonków – ja od Joanny właśnie mam swoją Dorę.

Jeżeli podkładki przypadły Wam do gustu i tez chciałybyście podobne wydziergać, to zapraszam na filmik instruktażowy, gdzie krok po kroku pokazuję kolejne etapy robienia podstawek. Pod moim poprzednim filmem sporo osób napisało, że nie było dobrze widać, jak dziergam, dlatego w tym filmiku postarałam się, aby wszystko było widoczne na zbliżeniu i mam nadzieję, że mi się to udało :)))

Ściskam Was bardzo mocno!