Szydełkowe różności

Szydełkowa chusta – virus

fotblog1aCześć kochani!!!Chwilkę mnie nie było, ale dzieje się u mnie dużo. I masę projektów jest w planach – do jednego z nich niedługo Was zaproszę, ale na razie jeszcze cicho sza 🙂 Dzisiaj chcę Wam pokazać zapowiadaną jakiś czas temu przepiękną chustę. Powstała ona z włóczki w bajkowych kolorach – jak dla mnie idealnie pasujących na wiosnę.

fotblog5

Włóczkę tą zakupiłam w pasmanterii RagTag – można tam dostać przepiękne motki kolorowych włóczek z długimi przejściami kolorów – nie są to melanże, kiedy to podczas dziergania wychodzi nam totalna pstrokacizna, tylko tak jak widzicie, kolory delikatnie, powoli przechodzą jeden w drugi. Włóczka składa się z 4 niteczek i po kolei w długich odstępach niteczki zmieniają kolor – i tak na początku mamy 4 niteczki różowe, potem 3 niteczki różowe i 1 zieloną, kolejno 2 różowe i 2 zielone itd … Przy tym dodam, że niteczki się nie plączą i bardzo wygodnie taką włóczką się dzierga.

fotblog2Moja chusta wyszła spora – jej dłuższy bok (bez naciągania) ma 145 cm, a boki krótsze po 95cm.Poszedł mi dokładnie 1 motek – dosłownie została z niego końcóweczka. Dziergałam szydełkiem 4mm. Motek miał 750m włóczki i ważył 187g.  Skład nitki to 50%bawełny i 50% akrylu. Wzór jest chyba jednym z najpopularniejszych wzorów na chusty – nosi nazwę „Virus” i przyznam się, że nie wiem, czy nazwa ma związek z twórcą wzoru czy z tym, że gdy wydzierga się jedną chustę, natychmiast chce się zrobić kolejną według tego wzoru – czyli zaraża na amen 🙂

fotblog3Wzór w pierwszej chwili może wydawać się trudny, ale daję Wam słowo, wystarczy przyjrzeć mu się bliżej i okazuje się, że nie ma w nim nic trudnego, a po kilku rzędach, szydełkuje się spokojnie z pamięci. Marzy mi się kolejna chusta, zwłaszcza że na stronie RagTag.com.pl jest tyle przepiękny kolorowych motków i te połączenia barw są tak urzekające, że nie można się zwyczajnie oderwać.

Co więcej, nie tylko chusty przepięknie wychodzą z cieniowanych włóczek – pomyślcie o szalu, mitenkach, bolerku, a ja niedługo pokażę Wam, jak cudownie wyglądają letnie bluzeczki zrobione z 2 kolorowych motków.

fotblog4Moi kochani – gorąco polecam pasmanterię RagTag – zajrzyjcie, na prawdę wybór ogromny a kolory mienią się w oczach.

Już niedługo wpadnę do Was z haftem – pamiętacie jeszcze kolorowego kota Norsvet? Musiał odczekać swoje, ale już zerka na mnie oboma ślepkami i nawet oddycha noskiem 😉 A cały zapał do jego haftowania wrócił po rozmowie z pewną osóbką (Tak, Ewuś, o Tobie mówię 😀 ) o kolorowych zwierzakach Norsvet. No i teraz oderwać się nie mogę 😛

Pozdrawiam Was bardzo mocno z deszczowego dzisiaj Krakowa, ale i tak wiosnę już czuje się w powietrzu 🙂