haft krzyżykowy

Sal w ciemno – odsłona 2

fotblog1Witajcie kochani! Jestem w totalnym niedoczasie, z niczym nie zdążam, cały czas gdzieś  biegnę, coś załatwiam ni wyrywam chwile na haft i szydełko. Przez chorobę i tydzień leżenia w Krakowie mam ciągłe robótkowe opóźnienia. Tak też jest z Salem w ciemno – termin był do 20-ego, a ja dopiero dzisiaj mogę pochwalić się niezwykłymi tulipanami – całkiem już wiosennymi.  Kanwa jak zwykle 18ct – najlepiej mi się na niej haftuje, muliny dmc. Haftcik nieduży, ale dosyć pracochłonny.

fotblog2Wiem też już do czego go wykorzystam – znajdzie się na karteczce z życzeniami. Muszę tylko wykończyć ładnie brzegi i zaplanować jego rozmieszczenie. Oczywiście taka karteczka powędruje do wyjątkowej dla mnie osoby.

Moi kochani – mam 1ooo planów i projektów na raz. Teraz rzuciłam się na szydełkowe elementy do kocyka charytatywnego, który dziergamy wspólnie na grupie facebookowej ’Wspólnie dziergamy chorym dzieciom pomagamy’. Kocyk będzie w kolorach zielono – pomarańczowych i po podziale przypadło mi do zrobienia 18 elementów zielonych i 14 pomarańczowych. Wzór jest bardzo prosty i przyjemny w dzierganiu, dlatego gdy już wywiążę się z zadania, pokażę Wam jak taki element wydziergać.

No i na dniach pokażę Wam mojego kolorowego kota – dużo nie przybyło, z wiadomych względów, ale powolutku rośnie 🙂 I jestem z niego mega dumna.

Trzymajcie się cieplutko i do usłyszenia niebawem!