haft krzyżykowy

Prezent dla męża pod choinkę

fotblog1Witajcie moi kochani – wciąż jeszcze świątecznie. Tyle szykowania i czekania, a ledwo Święta się zaczęły, to już się kończą. Co zrobić, przed nami jeszcze Sylwester – choć przyznam się Wam, że odkąd w domu moim zamieszkało tyle zwierzaków, to witanie Nowego Roku nie jest dla mnie tak ekscytujące jak kiedyś. Teraz okupione jest panicznym strachem moich czterołapków, które nie potrafią zrozumieć hałasu o północy, wystrzałów, huku i według nich świat się kończy, a nie coś nowego zaczyna.

My tradycyjnie pomachamy zimnymi ogniami i co jest bardzo fajne tutaj, gdzie zamieszkaliśmy – o północy wyjdziemy przed dom, tak jak reszta sąsiadów mieszkających na naszej ulicy i złożymy sobie wszyscy życzenia. Uważam, że to przepiękny zwyczaj.

Zaglądam dzisiaj do Was z prezentem, który podarowałam mężowi pod choinkę i mogę go wreszcie pokazać. Hafcik nieduży, same czarne kontury, ale bardzo wdzięczny.

fotblog2W oryginale dziewczynka miała jeszcze kucyk z kokardką, ale ponieważ domyślnie wyhaftowane postacie mają przypominać mnie z Łukaszem, a ja noszę krótkie włosy, to z kucyka zrezygnowałam.

Według oryginału też, serduszko po środku miało być czerwone i pod nim miał być napis „I love you”. Zrezygnowałam też z tego, bo wiem jakie są męskie gusta, a zwłaszcza mojego męża i to by było dla niego za dużo. Starałam się, aby haft wyszedł właśnie skromny, delikatny i mógł zawisnąć w mieszkaniu, gdzie przebywa facet.

Litery zaprojektowałam sama i starałam się możliwie je wypośrodkować, chciałam żeby były zgrabne i czytelne. Najwięcej czasu zeszło mi na szukanie odpowiedniej ramki. Ta, którą wreszcie nabyłam i tak jest, według mnie zbyt duża, ale chciałam właśnie aby była czarna, prosta, w tym samym stylu co haft.

fotblog3Oprawianie haftu w ramkę, jak zwykle było dla mnie wyzwaniem. Muszę koniecznie zakupić odpowiednią taśmę, która ładnie złapie mi brzeg kanwy i tekturki – oszczędzę Wam opisu, jak oprawiłam ten hafcik, bo wstyd 😉 grunt, że jakoś wygląda.

Kochani, w następnym wpisie pokażę Wam jaki kłębuszek dostałam od Mikołaja – jeden, ale za to w jakich cudnych kolorach! Będzie chusta na wiosnę 🙂

Ściskam Was bardzo mocno!