Szydełkowe różności

Niech się Wam szczęści w Nowym Roku!!!

fot4Moi kochani, dzisiaj ostatni dzień roku 2016. Zawsze żal, gdy coś się kończy, choć trzeba przyznać, że nie był to rok łatwy. Zaczynając od burzy w świecie polityki – i tej na scenie polskiej i radykalnych zmian w obsadzie głównych ról na światowych deskach teatru, przez pożegnanie tak wielu wielkich, mądrych, utalentowanych osób. Trzymam kciuki, aby ten nadchodzący Nowy Roczek był lepszy i przyniósł ze sobą wzajemną życzliwość, chęć porozumienia i dystans do rzeczy często mało istotnych, które rozdmuchujemy do granic absurdu.

Na blogach widzę wpisy z postanowieniami dziewiarskimi na nadchodzące 12 miesięcy. Sama zaczęłam się zastanawiać, co ja bym chciałam w materii dziergania osiągnąć w Nowym Roku. Z pewnością nie stworzę tu listy konkretnych haftów i wzorów, które chcę wyszydełkować/wyhaftować. Tak już mam, że przeglądając blogi i internet, często trafiam na coś nowego, technikę, wzór, pomysł – i zakochuję się bez pamięci i wtedy wszystko inne przestaje się liczyć, a ja oddaje siebie w 200% nowemu projektowi.

Po głębszym jednak namyślę, doszłam do wniosku, że jest kilka spraw, które chciałabym w 2017 opanować…

  1. Z haftów na pewno chcę dokończyć kota Norsvet i wyszyć mu do towarzystwa psa. Mam zamiar też dokończyć wszystkie Sale w których uczestniczę oraz mój wymarzony domek.
  2. Chciałabym nauczyć się robić na drutach i wydziergać sobie na nich mój pierwszy sweterek.
  3. Chciałabym nauczyć się robić swetry na maszynie do swetrów – mam coś takiego w piwnicy, długie, z dużą ilością igieł(?), moja mama kiedyś dorabiała sobie robiąc na tej maszynie swetry.  Chcę oddać to do oczyszczenia, naoliwienia i zgłębić wiedzę posługiwania się tym ustrojstwem.
  4. Chcę dużo haftować i szydełkować – bo to daje mi olbrzymią frajdę i to po prostu uwielbiam. A że chcę przeżyć ten rok z uśmiechem na twarzy, to zamierzam dziergać aż się będzie kurzyło.

I wystarczy tych planów. Dość, że chciałabym żyć całą sobą, cieszyć się każdym dniem, widzieć przede wszystkim jasne, dobre strony wydarzeń, a nie zamartwiać się wciąż problemami, zmagać zwątpliwościami. Chcę być dla siebie dobra, dbać o siebie, bo kto to zrobi, jak nie ja. Lubić swoje odbicie w lustrze ( nawet z tymi paroma kilogramami więcej) i uśmiechać się do siebie każdego ranka. I  tego wszystkiego życzę też Wam. Jesteśmy cudowne, wyjątkowe, jedyne! Jesteśmy warte wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze – i tego się trzymajmy!!!

Szczęśliwego Nowego Roku!!!