Szydełkowe różności

Międzynarodowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych – 13.06

Dzisiaj obchodzimy wyjątkowy dzień. Jest to Światowy Dzień Dziergania w miejscach publicznych. Inicjatywę tą zapoczątkowała Danielle Landes, która w 2005 roku postanowiła  zorganizować publiczne spotkania osób robiących na drutach. Miały one służyć wzajemnej wymianie pomysłów, inspiracji i porad. Dzień dziergania odbywa się od tamtej pory zawsze w drugą sobotę czerwca i jest doskonałą okazją do wspólnego robótkowania.

Pomysł Danielle Landes Przypadł do gustu wszystkim dziergającym – również tym, którzy używają szydełka. I tak, tysiące ludzi na całym świecie, których łączy wspólna pasja – dzierganie – spotyka się dzisiejszego dnia na placach, rynkach, w parkach i kawiarniach. Pokazują oni w ten sposób, że dzierganie to wspaniałe, twórcze hobby, wymagające dużej wyobraźni, uczące cierpliwości i skupienia, a jednocześnie odprężające i dające ogromną satysfakcję.

Szydełko i druty nie są domeną starszych pań – ale osób kreatywnych i wrażliwych na piękno. Osób, które tworzą wokół siebie wyjątkowy, niezwykły świat, dbają o innych i są pełne pasji.

Pokażmy więc dzisiaj swoje szydełka całemu światu! Niech inni mogą nas podziwiać! 😀

mdd