Szydełkowe różności

Maciek Potępa – szydełkujący bloger

Wszystkie osoby, które szydełkują, są bardzo wyczulone na wszelkie wzmianki, programy, audycje dotyczące szydełka. I tak środowisko crochetujące zostało wczoraj zelektryzowane informacją, że w Dzień Dobry Tvn pojawi się szydełkujący mężczyzna!! Zwróćcie uwagę na 2 wykrzykniki – raz – mowa o szydełkowaniu w popularnym programie porannym, dwa – to mężczyzna trzyma szydełko!!

Mężczyzną tym okazał się Maciek Potępa, autor bloga Ręcznik.in  Z pewnością niezwykły, młody człowiek, ktory oprócz szydełkowania szyje, knookinguje i prowadzi warsztaty. Często też bierze udział w akcjach charytatywnych. Tworzy swoje własne, autorskie projekty i nie lubi korzystać z gotowych wzorów. Ma bogatą, pełną kolorów wyobraźnię. Potrafi szydełkować wszędzie – nawet gdzieś idąc czy jadąc autobusem.

Podziwiam go z kilku powodów – przede wszystkim jako facet łamie stereotypy, wybrał sobie typowo kobiece hobby i pokazuje, że pasja nie dzieli,a  wręcz przeciwnie – łączy i łamie granice.

Jego projekty są niezwykłe, oryginalne i jedyne w swoim rodzaju. Przyznam, że w moje klimaty nie trafia, co nie znaczy, że nie doceniam tego co robi. Zdaję sobie sprawę – jako osoba aktywnie szydełkująca – z ogromu pracy, który trzeba włożyć w wydzierganie np. szalika z napisem czy lalki.

Nie tylko ja widzę w Maćku talent. W zeszłym roku jego blog otrzymał pierwsze wyróżnienie w konkursie Szyciowy Blog Roku 2014 w kategorii Osobowość.

Oto kilka zdjęć z dzisiejszego telewizyjnego występu blogera oraz link gdzie można obejrzeć cały wywiad.

unnamed unnamed2 unnamed3 unnamed4 unnamed5 unnamed6 unnamed7 unnamed8 unnamed9 unnamed10 unnamed11 unnamed12

 

LINK