Szydełkowe różności

Maciek Potępa – szydełkujący bloger

Wszystkie osoby, które szydełkują, są bardzo wyczulone na wszelkie wzmianki, programy, audycje dotyczące szydełka. I tak środowisko crochetujące zostało wczoraj zelektryzowane informacją, że w Dzień Dobry Tvn pojawi się szydełkujący mężczyzna!! Zwróćcie uwagę na 2 wykrzykniki – raz – mowa o szydełkowaniu w popularnym programie porannym, dwa – to mężczyzna trzyma szydełko!!

Mężczyzną tym okazał się Maciek Potępa, autor bloga Ręcznik.in  Z pewnością niezwykły, młody człowiek, ktory oprócz szydełkowania szyje, knookinguje i prowadzi warsztaty. Często też bierze udział w akcjach charytatywnych. Tworzy swoje własne, autorskie projekty i nie lubi korzystać z gotowych wzorów. Ma bogatą, pełną kolorów wyobraźnię. Potrafi szydełkować wszędzie – nawet gdzieś idąc czy jadąc autobusem.

Podziwiam go z kilku powodów – przede wszystkim jako facet łamie stereotypy, wybrał sobie typowo kobiece i pokazuje, że nie dzieli,a  wręcz przeciwnie – łączy i łamie granice.

Jego projekty są niezwykłe, oryginalne i jedyne w swoim rodzaju. Przyznam, że w moje klimaty nie trafia, co nie znaczy, że nie doceniam tego co robi. Zdaję sobie sprawę – jako osoba aktywnie szydełkująca – z ogromu pracy, który trzeba włożyć w wydzierganie np. szalika z napisem czy lalki.

Nie tylko ja widzę w Maćku talent. W zeszłym roku jego blog otrzymał pierwsze wyróżnienie w konkursie Szyciowy Blog Roku 2014 w kategorii Osobowość.

Oto kilka zdjęć z dzisiejszego telewizyjnego występu blogera oraz link gdzie można obejrzeć cały wywiad.

unnamed unnamed2 unnamed3 unnamed4 unnamed5 unnamed6 unnamed7 unnamed8 unnamed9 unnamed10 unnamed11 unnamed12

 

LINK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *